Informácie o nás
Spoločenstvo Fanuel je rodinou. My nie sme len priateľmi.
Nie práve s najlepším úmyslom a zámerom sa hovorí, že rodinu si človek nevyberá, no priateľov áno. Človek sa tak pri ich výbere môže spoliehať na svoj úsudok berúc do úvahy svoje potreby, požiadavky, ciele, životný štýl, hodnoty a priority. Prirodzene si tak hľadá ľudí sebe podobných, s ktorými má čosi spoločné, čo by mohol s nimi zdieľať. Vyhľadáva ľudí, s ktorými dokáže tvoriť celok a vytvárať hodnoty hmotné a aj nehmotné, s ktorými ho budú spájať spomienky a ktorým dá
vo svojom živote pevné miesto.
Pravdou je, že ani my sme sa nevybrali navzájom, ale Pán si vybral nás.
Jedného po druhom. Jedného pre druhého. Každého jedného pre všetkých. Spoločenstvo ako rodinu pre každého jedného z nás.
Lebo každý jednotlivec je darom pre spoločenstvo a spoločenstvo je darom pre každého jedného.
Ako jednotlivci sme mimoriadne odlišní a každý taký svojrázny a vlastnosťami jedinečný a originálny, až sa niekedy divím, ako sa Pánovi podarilo dať nás dokopy
a vytvoriť z nás rodinu. A ešte akú =o).
To ma priviedlo k uvedomeniu si skutočnosti, že prvotne vznikli medzi nami vzťahy, podstatou ktorých bola túžba spoznávať spolu s inými Boha. Práve Boh bol
od počiatku a stále je naším stredom, tou väzbou, ktorá nás spojila a spája. Je základom nášho spoločenstva a aj nášho bytia.
Až druhotne sme si medzi sebou vytvárali vzťahy medziľudské, ktoré majú svoje základy postavené na pevnej skale, na našich jednotlivých vzťahoch s Pánom. Preto sa dokážeme prijímať takí, akí sme a milovať na druhom práve jeho chyby a nedostatky, lebo našou podstatou je Láska. Preto sú naše vzájomné vzťahy čisté a skutočne nezištné, bez akéhokoľvek ohovárania, bez potreby uplatňovať potreby samých seba. Pozeráme sa na seba očami Ježiša Krista, a preto sa dokážeme rešpektovať a chápať, a hlavne si dôverovať a zveriť sa so svojimi problémami, pádmi, starosťami, ale aj zdieľať spolu radosť a šťastie z úspechov a dosiahnutých výsledkov.
Všetko konáme pre dobro spoločenstva, pre rodinu, na chválu a slávu Pánovu.
Tak to sme my....... Božia tvár....... Fanuel........
